Blog dosud nebyl aktivován. Jako potvrzení Vám byl odeslán e-mail, obsahující aktivační klíč. Pokud jste vlastníkem tohoto blogu a nedostali jste aktivační e-mail, nebo jste jej omylem smazali, přihlaste se prosím a nechte si jej poslat znovu.

Slovensko remízovalo s Českom 2:2

6. září 2009 v 19:53 | Bashka
Slovenskí futbaloví reprezentanti majú stále reálnu šancu naplniť vytúžený cieľ, ktorým je postup na budúcoročné majstrovstvá sveta do Juhoafrickej republiky. Zverenci trénera Vladimíra Weissa remizovali v mimoriadne dôležitom a sledovanom sobotňajšom stretnutí 3. skupiny európskej časti kvalifikácie o účasť na svetovom šampionáte s hosťujúcim Českom 2:2 (0:0) a naďalej zostali na čele tabuľky.

Skóre duelu na vypredanom Tehelnom poli otvoril v 60. min Stanislav Šesták, už o osem minút však vyrovnal na 1:1 Daniel Pudil. Druhá obrovská vlna eufórie zaplnila štadión Slovana v 73. min, keď Marek Hamšík premenil nariadený pokutový kop za faul Jaroslava Plašila na Radoslava Zabavníka a upravil na 2:1. O dve minúty však videl legionár z talianskeho Neapola červenú kartu. Česi presilovku využili v 84. min, keď konečnú podobu výsledku stanovil Milan Baroš. Slováci majú po siedmich dueloch na svojom konte 16 bodov za päť víťazstiev, jednu prehru a jeden nerozhodný výsledok. Druhí sú so 14 bodmi Severní Íri, ktorí v sobotu remizovali v Poľsku 1:1. Práve "Ostrovania" budú o štyri dni v stredu 9. septembra ďalším súperom "weissovcov". Na 3. pozícii sa nachádza Poľsko (11 bodov), rovnaký počet bodov má na konte aj štvrté Slovinsko. Česi zostávajú predposlední (9) a tabuľku uzatvára beznádejne posledné San V ôsmom vzájomnom dueli medzi SR a ČR od rozdelenia federácie sa zrodila druhá remíza. V dvoch doterajších zápasoch mali navrch Slováci, štyri súboje vyhrali Česi. Tento zápas bol označený za rizikový, v BA bolo veľa ochrankárov, kukláčov. Proste množstvo ozbrojených síl.Zápas bol ale bez komplikácii. Konečne fubal, na ktorý sa dá pozerať.